2019

30-10-2019
Afslutningsmatch/ stableford, sokrates.

nr. 1. Hold 6 med 123 point
Otto, Ove, Henry B, Gunnar P.

nr. 2. Hold 2 med 120 point
Vagn, Henry R, Poul Erik S, HP Jensen

nr. 3. Hold 7 med 116 point
Eivind, Jørgen L, Bruno, Olav N

nr. 4. Hold 1 med 112 point
Jørgen Havmøller, Brian, Jens Kold, og Pedro

nr. 5. Hold 3 med 111 point
Gunnar T, Bent, Ernst, Laurids

nr. 6. Hold 5 med 105 point
Ib, Erik, Preben, Ove J

nr. 7. Hold 4 med 103 point
Finn, Børge, Hans Kurt, Jørgen Enkebølle

Tak for en god sommer.

23-10-2019 Stableford

A Rækken.

1. Ove Gregersen  41 Point

2. Finn Andersen  40 Point

3. Ove Jakobseb  39 Point

B Rækken

1. Ernst Thomsen  39 point

2. Ib Thomsen  35 point (25,6)

3. Erik Ficher  35 point (25,9)

Nærmest flag.

Hul 3. ingen på

Hul 7. Finn Andersen 10,92

Hul 12. Christian Husted 10,40

Hul 13 Otto Olesen 1,92

Hul 14 Laurids Mortensen 1,76

Hul 16. Ejvind Jørgensen 4,05

 

16-10-2019

Spillet suspenderet pga. vand på banen.

 

09-10-2019 Stableford

Spillet i en række.

nr. 1. Henry Rasmussen 38 point

nr. 2. Otto Olesen 35 point

 

 

02-10-19 Stableford

A rækken.

1. Bent Andersen 40 point

2. Laurids Mortense 36 point (21,4)

3. Ib Thomsen 36 point (25,3)

B rækken

1. Henry Bloch 36 point

2. Henry Rasmussen 35 point

3. Bruno Andersen 34 point

 

25-09-2019 Stableford.

A. Rækken.

1. H. P. Jensen 35 point

2. Ejvind Jørgensen 34 point

3. Finn Andersen 32 point (19,7)

    Per Fyhn          32 point (21,1)

B. Rækken

1. Børge Ottesen  34 point

2. Olav Hvass 33 point.

3. Vagn Lund 32 point

 

18 sept. 2019 Efterårsmatch med Old Max og Old Boys (stableford) (Socrates).

Vinder: Hold 4. med 100 point: HP Jensen OB, Vagn Lund OB, Knud Runge OM, Flemming Snitgård OM

Nr. 2. Hold 11. med 98 point: Ove Jacobsen OB, Bent L Pedersen OM, Erik Nielsen OM, Anders Svendsen OM

Nr. 3. Hold 7. med 97 point: Ejvind Jørgensen OB, Chr. Husted OB, Aage Fredslund OM, Karl K Knudtzen OM

Øvrige holdvindere: 1. Richard Andersen OM, 2. Bent Andersen OB, 3. Ole HUsted OB, 5. Otto Olesen OB. 6. Axel Jacobseb OM,

                                8. Jørgen Bak OM, 9. Bent Søgård OM, 10. Egon Mathiesen OM, 12. Hans K Hansen OM,
                               13. Laurits Mortensen OB, 14. Jens Ø Nicolajsen OM, 15. Per Fyhn OB, 16. Helmer Pugh.

En dejlig dig i et godt fællesskab.

 

 

 

 

 

 

 

 

07. august

Slagspil og putting nr.7

Spillet blev aflyst pga. tordenvejr, flyttet til den21-0
 

31.juli

A Rækken

1. Christan Husted 34 ()
2. Bent Andersen – 34  ()
3. 

B Rækken
1.  Anders Clausen  39  ()
2. Bruno Andersen – 34  ()

Hul 7 Olav Hvass 946 cm
hul 16 Hans peder Jensen 194 cm.



 

A Rækken

1. Henry Rasmussen- 35 ()
2. Bent Andersen – 34  ()
3. 

 

B Rækken
1.  Vagn Lund 35  ()
2. Bruno Andersen – 29  ()
 


 

17. juli

A Rækken

1. Laurids Mortensen- 37(19,7)
2. Vagn Lund – 37  (24,6)
3. Chr. Husted – 36

Hul 7 – Ove Gregersen 597 cm
12 Børge S. Kristensen 98 cm
16 Laurids Mortensen 269 cm


 

3. juli

A Rækken

1. Otto Olesen- 35 ()
2. Ejvind Jørgensen – 32  ()
3. 

 

B Rækken
1.  Vagn Lund 36  ()
2. Ib Thomsen – 32  ()
3. 

 

C Rækken
1.
2. 
3. 

 

Hul 3 Vagn Lund  – 258 cm

Hul 7  Ove Jakobsen – 432 cm

hul 12  Erik Fischer – 300 cm


26. juni

A Rækken

1. Ove Jakobsen – 39 ()
2. Vagn Lund – 33  ()
3. 

 

B Rækken
1.  Otto Olesen- 39  ()
2. Ove Gregersen– 33  (24,1)
3. Vagn Lund – 33 (25,8)

 

C Rækken
1.
2. 
3. 

 

Hul 12   Ove Jakobsen – 145 cm

Hul 16  Børge Ottosen – 848 cm



 

5. juni

A Rækken

1. Ejvind Jørgensen – 41 ()
2. Jørgen Larsen – 35  ()
3. Jørn Havmøller – 34 ()

 

B Rækken
1.  Ib Thomsen – 34 ()
2. Ove Gregersen– 33  (24,1)
3. Vagn Lund – 33 (25,8)

 

C Rækken
1. Børge Ottosen– 28 ()
2. Børge Schmidt- 25 ()
3. Poul Erik Zederkoff – 23

 

Hul 3 –

Hul 16 
 

Put


29. maj

A Rækken

1. Ole Husted  – 70 ()
2. Ejvind Jørgensen – 73  ()
3. Laurids Mortensen – 75 ()

 

B Rækken
1.  Henry Rasmussen – 66 ()
2. Otto Olesen– 73  (25,8)
3. Gunnar Trankjær – 76

 

C Rækken
1. John Laursen– 79 ()
2. Olav Hvass- 82 ()
3. Gunnar Pedersen – 85

 

Hul 3 –

Hul 16 
 

Put


 

8. maj

A Rækken

1. Christian Husted – 31 (17,3)
2. Brian Nielsen – 31 (21,8)
 

B Rækken
1.  H P Jensen- 35 ()
2. Henry Rasmussen– 33 ()
 

C Rækken
1. Anders Clausen– 31 ()
2. Olav Hv. Nielsen- 29 ()

 

Hul 3 – Vagn Lund 87 cm

Hul 16 Børge Kristensen 245 cm 
 

Put

 


10. april

A Rækken

1. Finn Andersen- 73 ()
2. Jørn Havmøller – 74 (21,3)
3.  Bent Andersen – 74 (21,4) 

B Rækken
1.  Ole Husted- 73 ()
2. Ove Gregersen– 74 ()
3.  H p Jensen – 76 (24,9)
Bruno Andersen 76 (26,9) –

 

C Rækken
1. Poul Erik Zederkoff – 70 ()
2. Olav Boesen- 83 ()
3.  Preben Christensen 84 () – 


20. marts

A Rækken
1. J. Havmøller- 39()
2. Bent Andersen – 37()
3.  H. P. Jensen – 36 

B Rækken
1.  Ole Husted- 36()
2. Vagn Lund– 33 (24,2)
3.  Jørgen Engkebølle – 31
– Svend Erik Jensen 31 –
Erik Fisher  31-
Ib Thomsen31

C Rækken
1. Poul Erik Zederkoff – 41 ()
2. Gunnar Trankjær- 38 ()
3.  Olav Boesen -34 () – 


6. marts

A Rækken

1. Laurids Mortensen- 37(19,7)

2. Vagn Lund- 37(24,6)

3. Chr. Husted – 36


 

27. februar

A Rækken

1. J. Havmøller- 39()

2. Bent Andersen – 37(18,4)

3. Finn Andersen– 36 – H. P. Jensen – 36 – Otto Olesen – 36

B Rækken
1.  Brian Nielsen- 40()
2. Ib Thomsen– 35 (24,2)
3.  Bruno Andersen– 38 (24,6)

C Rækken
1. Knud Erik Jensen – 37 (25,5)
2. Olav Boesen- 37 (33,7)
3.  Gunnar Trankjær -33 () – Arne Pedersen – 33 ()


20. februar

A Rækken

1. H P Jensen- 38().

2. Jørn Havmøller – 36(18,4)

3. Laurids Mortensen– 35 – Bent Andersen – 35

B Rækken
1.  Otto Olesen- 40()
2. Bruno Andersen– 38 ()
3.  Ib Thomsen– 36 ()

C Rækken
1. P E Zederkoff – 37 ()
2. Børge Ottosen- 33 ()
3.  Olav Boesen -33 () 


30. januar

A Rækken
1. Bent Andersen – 34().
2.  Finn Andersen – 27()
3. Laurids Mortensen– 23 – (19,7) – H P Jensen – 23 ( 21,3)

B Rækken
1.  Brian Nielsen- 40()
2. Ib Thomsen– 35 (24,2)
3.  Bruno Andersen– 35 (24,6)

C Rækken
1. Knud Erik Jensen – 37 (25,5)
2. Olav Boesen- 37 (33,7)
3.  Gunnar Trankjær -33 () – Arne Pedersen – 33 ()


 

23. januar
A Rækken
1. Chr. Husted 36 ()
2.  Laurids Mortensen – 31 (19,7)
3. H. P. Jensen– 31 – (21,3)
Bent Andersen – 31 (21,4)

B Rækken
1.  Knud Erik Jensen- 36 ()
2.  Vagn Lund – 35 (24,6)
3.  Erik Fischer– 35 (26)


16. januar
A Rækken
1. Ove Gregersen – 42()
2.  Chr. – 37 (19,7)
3. H. P. Jensen– 35 – (21,3)

B Rækken
1.  Vagn Lund- 39 (25,8)
2.  Poul Erik Zederkoff  – 39 (35,4)
3.  Henry Rasmussen– 35 (25,6)

Olav Boesen – 35 (33)


9. januar

A Rækken
1. Ove Gregersen 35 ()
2.  H P Jensen – 32 ()
3. Chr. Husted – 30 – (
Ejvind Jørgensen – 30


B Rækken
1.  Henry Rasmussen- 30 ()
2.  Otto Olesen – 29 ()
3.  Jørgen Larsen – 28 () 

C Rækken
1. Olav Boesen – 38 (,)
2. Gunnar Trankjær- 28 ()
3.  S. E. Jensen  -26  ()
Erik Fischer – 26


2. januar

A Rækken
1. Ove Gregersen 35 ()
2.  Finn Andersen – 32 ()
3. Laurids Mortensen – 29


B Rækken
1.  Henry Bloch- 38 ()
2.  Reimar Andersen- 33 (26)
3. Bent Andersen- 30 (24,6) 

C Rækken
1. Bruno Andersen – 39 (26,)
2. Vagn Lund- 31 (25,8)
3.  Olav Boesen   – 31 (34,6)